Jak snadno usnout?

 

Trápí vás usínání? Vždy uléháte do postele s obavou, že se budete dlouho převalovat a čekat, než se vám podaří usnout. Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou usnout rychle.

Kvalitní matrace a polštář

Vše začíná u matrace a polštáře. Matrace mají životnost okolo 8 let. U nekvalitních matrací je životnost o dost kratší. Matrace by měla tělu poskytovat oporu. Pokud spíte na proložené matraci, tak trpí nejen vaše záda, ale také do matrace „zapadnete“ a hůře se vám dýchá a tím také usíná.

Problémy hoďte za hlavu

Dnes už stejně nic nevyřešíte, proto se snažte nechat starosti na další den. Inspirujte se u východního učení a zaměřte se na váš dech. Zklidněte ho. Pomalu se nadechujte a s dlouhým, klidným výdechem postupně a systematicky uvolňujte jednotlivé části těla. Představujte si, jak s každým výdechem je vaše tělo lehčí a starosti odcházejí pryč.

Zkuste přírodu

Nezapomínejte na bylinky, které od nepaměti lidstvu se spánkem pomáhají. Připravte si čaj z meduňky, třezalky nebo heřmánku. Tyto bylinky vás zbaví napětí ve svalech. Blahodárně na spánek a usínání působí také vůně levandule.

Choďte spát ve stejný čas

Dle výzkumu i pár minut hraje roli. Pokud budete chodit spát přesně ve stejný čas, tak uděláte jen dobře. Tělo si na změny doby spánku špatně zvyká. Vstávejte také ve stejnou dobu. O víkendu se snažíme dospat spánkový deficit a chceme si déle pospat. Tím, ale našemu tělu příliš neprospějeme a v pondělí budeme mít problém usnout dříve.

Můžete také vyzkoušet sílu paradoxní intence. Funguje tak, že si neustále opakujete, že nesmíte usnout. Usnete paradoxně rychleji.

Jak snadno usnout?
Ohodnoťte článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *